Οι Δραστηριότητες
Κεντρική σελίδα Το Σχολείο Οι Καθηγητές Η Ιστορία Τα Πεπραγμένα Οι Δραστηριότητες

Τρέχουσες δραστηριότητες του σχολείου

Χορωδία

Περιβάλλον

Θέατρο

Πολιτιστικά

Χορωδία
Η χορωδία αποτελείται από μαθητές όλων των τάξεων και υπεύθυνη την κ. Πηνελόπη Καφετζή.

Περιβάλλον

Περιβαλλοντική ομάδα από μαθητές της Β’ γυμνασίου με θέμα «Η λίμνη Τριχωνίδα Ν. Αιτωλοακαρνανίας» με υπεύθυνες τις κ.κ. Σοφία Τζελέπη και Μαρίνα Μεγαλιού.

Θέατρο
Θεατρική ομάδα από μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης με το έργο «Στέλλα Βιολάντη» του Γρ. Ξενόπουλου με υπεύθυνους τον κ. Δημήτρη Νικολινάκο και την κ. Πηνελόπη Καφετζή.

Πολιτιστικά

bulletΠολιτιστική ομάδα από μαθητές της Γ’ γυμνασίου με πολυμεσική εφαρμογή «Παίζοντας με τον Εγγονόπουλο» με υπεύθυνους τους κ. Τάσο Λαδιά, Καίτη Λεκάκου και Πηνελόπη Καφετζή.

bullet Έκδοση του περιοδικού «Μαθητόνιο» με υπευθύνους τον κ. Σταμάτιο Βελιώτη και την κ. Φωτεινή Φραγκούλη.